magazine top

SZYNAKA – MEBLE Sp. z o.o. to ekspert w produkcji wysokiej jakości mebli obejmujących meble mieszkaniowe: zestawy dzienne, młodzieżowe, sypialnie, kuchnie, jadalnie oraz meble do wyposażania sklepów i biur - lider w branży meblarskiej w Polce. Firma jest filarem Grupy Meblowej SZYNAKA, w skład której wchodzą nie tylko dwie fabryki w Lubawie, ale także Wolsztyńska Fabryka Mebli w Wolsztynie w Wielkopolsce i MM „Szynaka-Living” w Iławie, MM „Szynaka-Interline” i Fabryka Mebli SZYNAKA w Nowym Mieście Lubawskim w województwie warmińsko-mazurskim.  

 

Wszystkie fabryki to nowoczesne zakłady produkcji mebli, dostosowane pod względem wymogów produkcyjnych do warunków i wysokich standardów Unii Europejskiej. W firmie „SZYNAKA-MEBLE” Sp. z o.o. umiejętnie łączone są dwa znaczące elementy: tradycja i nowoczesność. Choć Spółka posiada ponad 50- letnią tradycję otwarta jest na nowoczesne rozwiązania. Wciąż dąży do wdrażania innowacyjnych zastosowań nie zapominając przy tym o wieloletnich, sprawdzonych wzorach. Daje to doskonały efekt, który uwidocznia się głównie w sprawnym zarządzaniu firmą, co z kolei przekłada się na wyniki efektywności takich poczynań. Firma „SZYNAKA – MEBLE” jest przedsiębiorstwem elastycznym, które szybko potrafi dostosowywać się do ciągle nowych wymagań rynku i zachodzących zmian. Produkty firmy znane są z oryginalnego wzornictwa oraz estetycznego wykończenia. Styl oraz jakość na najwyższym poziomie łączą z funkcjonalnością trwałością. Meble charakteryzuje trwałość, bezpieczeństwo użytkowania oraz jakość wykorzystywanych materiałów. Cieszą się uznaniem nie tylko w Polsce, ale z sukcesem podbijają europejskie rynki. Przez lata swojej działalności firma zyskała opinię producenta wysokiej jakości wyrobów. Stosowanie najnowszych rozwiązań wzorniczych i wykończeniowych stawia wyroby firmy na bardzo wysokim poziomie. Użyte do produkcji materiały i technologie są gwarantem najwyższej jakości i estetyki, a opracowania konstrukcyjne umożliwiają łatwość montażu, dowolność aranżacji pomieszczeń oraz wieloletnią niezawodność w eksploatacji. O pozycji firmy na rynku świadczy stały wzrost produkcji, poszerzanie asortymentu, podnoszenie jakości produkowanych mebli oraz ciągłe zwiększanie kręgu odbiorców zarówno w Polsce jak i za granicą. Dzięki nowoczesnym metodom zarządzania oraz agresywnej polityce promocyjnej firma rozwinęła liczne kontakty handlowe m.in. z dużymi koncernami meblowymi, których sieć sprzedaży obejmuje swoim zasięgiem całą Europę. Wyroby Grupy SZYNAKA można znaleźć w 8 salonach firmowych i ponad 300 sklepach partnerskich rozsianych po całej Polsce. Filary sukcesu firmy tworzą dbałości o trwałość i funkcjonalność mebli, a także bezpieczeństwo materiałów, z których wykonywane są produkty firmy.

Rynki europejskie, fundusze europejskie

Meble te mają swoich nabywców także za granicą, obecne są niemalże na każdym kontynencie. Uczestnictwo w wielu programach wspierających eksport pomogło poszerzyć grono odbiorców zagranicznych, zwiększyć wartość eksportu mebli oraz podnieść kwalifikacje kadry kierowniczej. Przedsiębiorstwo prowadzi wieloletnią współpracę kooperacyjną z firmą SWEDWOOD Poland S.A. w zakresie produkcji mebli z płyty wiórowej, kolejnym etapem bardzo istotnym dla rozwoju firmy było rozpoczęcie współpracy z koncernem IKEA. Głównym celem postawionym sobie przez firmę „SZYNAKA-MEBLE” jest szeroka promocja polskiego wysokogatunkowego produktu oraz regionu, dlatego przedsiębiorstwo prowadzi ekspansywną politykę promocyjną zarówno w kraju, jak i za granicą. Corocznie produkty firmy „SZYNAKA – MEBLE” są prezentowane na najważniejszych imprezach targowych Europy.

Inwestycje – rozwój

Bardzo szybki rozwój firmy pociągnął za sobą szereg modernizacji i inwestycji w pracowników, budynki i maszyny. Hale produkcyjne wyposażone są w najnowsze włoskie i niemieckie linie produkcyjne oraz nowoczesny system odpylania. Każdy zakup nowych maszyn ma wszelkie znamiona inwestycji innowacyjnej. Pozyskane technologie (maszyny i urządzenia) wykorzystywane w procesie produkcji mebli oraz elementów meblowych pozwalają przedsiębiorstwu na wprowadzenie nowego innowacyjnego procesu technologicznego, który zaowocował m. in. nowymi produktami oraz podniesieniem jakości wszystkich oferowanych produktów. O innowacyjności pozyskiwanych urządzeń, które razem stworzą linię produkcyjną, przesądzają w szczególności ich rozwiązania techniczno-technologiczne wsparte najnowszymi rozwiązaniami z zakresu informatyzacji/zarządzania procesami produkcji (sterowanie komputerowe urządzeń wyposażone w specjalistyczne oprogramowanie do zarządzania procesem produkcji).

Ludzie (miejsca pracy, szkolenia)

Stworzenie nowoczesnego parku maszynowego pozwoliło na poszerzenie asortymentu produkowanych mebli oraz na stworzenie nowych miejsc pracy, co wiąże się także ze spadkiem bezrobocia na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Obecnie „SZYNAKA-MEBLE” Sp. z o.o. zatrudnia ponad tysiąc pracowników i ponad osiemdziesięciu uczniów . Natomiast cała Grupa Meblowa SZYNAKA zatrudnia ponad dwa i pół tysiąca pracowników i przeszło 120 uczniów praktycznej nauki zawodu- nie tylko w zawodzie stolarz, ale też m.in. elektryk i mechanik. Firma posiada 100 % polskiego kapitału. Wzrost zatrudnienia i sprzedaży zachęca do inwestowania nie tylko w maszyny, ale także w ludzi. Komputeryzacja firmy i zatrudnianie nowych kadr przyczynia się do coraz większego rozwoju firmy, która systematycznie przeprowadza szkolenia pracowników. Szczególne działania prowadzone są w kierunku ciągłego poprawiana warunków i bezpieczeństwa pracy. Wynikiem tych czynności jest przyznana po raz kolejny I nagroda Państwowej Inspekcji Pracy w Konkursie „Pracodawca Organizator Pracy Bezpiecznej”, zarówno na szczeblu wojewódzkim jak i krajowym. Tytuł właściciela najbezpieczniejszego zakładu w Polsce zobowiązuje, dlatego ogromny nacisk kładzie się tu na zapewnienie każdemu pracownikowi wygodnego i bezpiecznego stanowiska pracy.

Kilka słów o nagrodach

Wśród nagród przyznanych tylko w ostatnim czasie znalazła się także po raz kolejny Gazela Biznesu w rankingu najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw. Inne wyróżnienia to Nagroda Najlepszy z Najlepszych otrzymana z rąk Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacka Protasa, Wyróżnienie Menedżer Roku przyznane przez Stowarzyszenie Menedżerów w Polsce, Wyróżnienie „Wehikuły Czasu” z tytułu znalezienia się w gronie najwyżej ocenianych firm w Rankingu Najzdrowszych Przedsiębiorstw, Wyróżnienie w Konkursie na Produkt i Usługę Warmii i Mazur w kategorii Produkt. Jedną ze znaczących nagród jest wyróżnienie Filary Polskiej Gospodarki otrzymane przez „SZYNAKA-MEBLE” dwukrotnie. Przedsiębiorstwo otrzymało także z rąk Ministra Spraw Zagranicznych tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki. Do podnoszenia standardów zobowiązuje także uzyskany certyfikat zatwierdzający wdrożenie Systemu Zarządzania Jakością zgodnego z normą ISO 9001:2008. Otrzymanie certyfikatu zbiegło się z wizytą Wiceministra Gospodarki Pawła Poncyljusz na terenie firmy. Przybył on specjalnie na uroczyste rozpoczęcie budowy nowej Fabryki Mebli Szynaka w Nowym Mieście Lubawskim. Firma posiada także certyfikaty ISO 14001:2004 oraz OHSAS 18001:2007 w zakresie zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy. Działalność biznesową połączona jest z dbałością o ludzi i zyskiem dla środowiska naturalnego. Nie obca jest też firmie działalność społeczno-kulturalną, która stanowi integralną częścią współdziałania firmy ze społecznościami, w których żyją klienci i pracownicy. Lista instytucji, w których pracach Jan Szynaka aktywnie uczestniczył oraz tych, w których uczestniczy obecnie jest bardzo długa. Wymienić tu można m.in. pracę Wice Prezesa w Warmińsko-Mazurskiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości i należącej do Izby Komisji Oświatowej, gdzie pełni funkcję Przewodniczącego. Prezes Jan Szynaka jest także Wiceprzewodniczącym Komisji Dialogu Społecznego, działającego przy Wojewodzie Warmińsko-Mazurskim. „SZYNAKA-MEBLE” Sp. z o.o. należy między innymi do takich organizacji, jak Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli, Stowarzyszenie Eksporterów Polskich, Business Centre Club, Warmińsko-Mazurski Klub Biznesu czy Iławska Izba Gospodarcza.

Ochrona środowiska

Firma za cel stawia sobie wytwarzanie produktów w sposób ekologiczny. Stale są udoskonalane pod tym względem procesy produkcyjne. Bardzo ważnym elementem dotyczącym ochrony środowiska stosowanym przez firmę „SZYNAKA – MEBLE” jest selektywne zbieranie odpadów towarzyszących produkcji i przekazywanie ich do recyklingu. Firma posiada także nowoczesną kotłownię.

Przede wszystkim – jakość

Do osiągnięcia przez firmę mocnej pozycji przyczyniło się wiele czynników. Jednym z nich jest dobrej jakości produkt o przystępnej cenie. Mając na uwadze wysoką jakość produkowanych mebli firma duże znaczenie przykłada do kontroli kupowanych materiałów zarówno pod względem jakości i ceny. Wartości jakimi się kieruje przedsiębiorstwo „SZYNAKA – MEBLE” jako firma to: integralność, dbałość o klienta, odpowiedzialność i uczciwość. Nieodłącznym elementem koncepcji działania jest świadomość znaczenia zarządzania jakością w procesie wytwarzania najlepszych produktów. Produkty i akcesoria używane przez firmę spełniają wysokie wymogi europejskie i globalne. Pracownicy firmy „SZYNAKA – MEBLE” mają pełną kontrolę nad procesem produkcyjnym, a to pozwala utrzymać najwyższą jakość. Ponadto dbanie o dobry wizerunek firmy, duże nakłady na promocję i reklamę, dobre i szybkie kontakty z klientami oraz sieć przedstawicieli handlowych to działania, które sprawiają, że wyroby i usługi świadczone przez firmę są konkurencyjne. Oczekiwania oraz potrzeby głównych odbiorców, jak i klientów finalnych firmy dotyczą w szczególności takich zagadnień jak: jakość i precyzja wykonania, szeroki asortyment, konkurencyjna cena, szybki czas realizacji zamówienia, kompleksowości obsługi. Klienci żądają, aby zakupione przez nich meble były trwałe, estetycznie wykonane i wykończone, aby bogate wzornictwo korespondowało z jakością wykonania. Ponadto wszystkie ze sprzedawanych mebli objęte będą systemem gwarancji. Tym samym firma chcąc konkurować na rynku, zdobywać nowych klientów, a przy tym nie narażać się na dodatkowe koszty z powodu np. reklamacji, zapewnia wysoką jakość i precyzję wszystkich oferowanych przez siebie produktów. „SZYNAKA-MEBLE” oferuje szeroki asortyment swoich wyrobów. Wpływ na to, co w danym sezonie jest modne mają media, reklama, trendy europejskie. Współpraca z tak znaczącymi odbiorcami wymaga produkcji mebli bardzo łatwych w złożeniu i eksploatacji. Konkurencyjna cena to kolejny atut Spółki. Klienci wymagają jak najwyższej jakości przy zachowaniu jak najmniejszej ceny, chociaż nie zawsze jest to możliwe do pogodzenia. Sytuacja taka wymusza na producenci m. in. ciągłe pozyskiwania innowacyjnych technologii, które dzięki ogromnej wydajności i zachowaniu wysokiej jakości są w stanie sprostać temu oczekiwaniu. Niezmiernie ważna jest szybki czas realizacji zamówienia. Średni czas realizacji zamówienia nie może być dłuższy niż 2-3 tygodnie. Utrzymanie tak krótkiego terminu realizacji jest możliwe tylko i wyłącznie dzięki ciągłej sukcesywnej produkcji mebli oraz elementów meblowych na magazyn. Tylko taki system organizacji procesu produkcji i sprzedaży pozwala na zachowanie tak krótkiego terminu realizacji zamówienia. Znaczącą cechą Spółki jest kompleksowości obsługi. Klienci wymagają często fachowego doradztwa, porady. W chwili obecnej to standard w zakresie sprzedaży mebli i związanej z tym obsługi klienta. 

fb button

grab my essay banner

logo jooble